Берестівський ЗЗСО - школа маленьких перемог і великих надій

27 січ. 2022
Засідання команд психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП

Становлення та розвиток демократичного суспільства неможливі без дотримання основних прав людини. Одним із таких прав є право на одержання освіти, незалежно від релігійної приналежності, фізичного розвитку та стану здоров’я. Як же забезпечити всім дітям рівні права й можливості отримати якісну освіту? Як здійснювати освітній процес так, щоб учні з особливими потребами мали можливість жити повноцінним шкільним життям?

Саме такі питання підіймалися на засіданнях команд психолого-педагогічного супроводу дітей із особливими освітніми потребами у Берестівському ЗЗСО. З 1 січня 2022 року набрав чинності новий Порядок організації інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти, тому педагоги зібралися за круглим столом для визначення рівня підтримки, категорії освітніх потреб та напрямку корекційно-розвиткової роботи з учнями. Надзвичайний інтерес викликало у присутніх обговорення індивідуальної програми розвитку школярів, про особливості якої розповіла Наталія Буткевич, фахівець (консультант) інклюзивно-ресурсного центру Дубровицької міської ради.

Тільки взаємоузгоджена комплексна діяльність фахівців і батьків, спрямована на створення необхідних умов, що сприяють розвитку особистості дитини, засвоєнню нею знань, умінь і навичок, успішній адаптації, її самореалізації та інтеграції в соціум стане запорукою успіху.

«Вірте в талант і творчі сили кожного вихованця», – так звертався до освітян один із найвеличніших педагогічних діячів В.Сухомлинський. Під цим гаслом повинні працювати всі вчителі загальноосвітніх навчальних закладів сучасної України.