Екскурсія до суду

8 груд. 2021
До Міжнародного дня прав людини

10 грудня міжнародна спільнота відзначатиме День прав людини. Саме в цей день у 1948 році  організацією ООН було прийнято Загальну декларацію прав людини. У цьому документі задекларовано  основні принципи рівності усіх людей. Загальна декларація прав людини спонукала людство до розробки та укладення численних конвенцій, декларацій та протоколів з прав людини: у 1948 році було ухвалено Конвенцію про попередження злочину геноциду та покарання за нього, в 1949  — Женевські конвенції про захист прав людини під час збройних конфліктів, 1950  — Європейську Конвенцію захисту прав людини та основних свобод, 1959 – Декларацію прав дитини, в 1966 році — пакти про права людини тощо. Також було створено різноманітні установи та посади для більш об’єктивного дотримання державами прав людини - Комісія ООН з прав людини та Уповноважений з прав людини.

В Україні проведення Всеукраїнського тижня права започатковано Указом Президента України з 2008 року. Він проводиться щороку в тиждень, що включає 10 грудня, і проходить під гаслом «Гідність і справедливість для всіх нас».

У рамках Всеукраїнського тижня права та з нагоди відзначення Міжнародного дня прав людини для учнів  9-10 класів Берестівського ЗЗСО відбулася екскурсія до Дубровицького районного суду (учитель правознавства Салівонова Т.М.). Разом з керівником апарату Дубровицького районного суду Мазуром Л.Л. учні мали можливість оглянути зали судових засідань, ознайомитися з документацією судових рішень, атрибутами та вбранням cуддів. Cуддя Оборонова І.В. провела інтерактивний урок з теми «Права людини», на якому обговорили позитивні та негативні сторони щодо дотримання прав і свобод людини. Також школярі мали нагоду поспілкуватися з прокурором Мичкою В.С. Судові охоронці розповіли учням про особливості служби та продемонстрували свою амуніцію.

Накінець зустрічі із судовими працівниками діти отримали солодкі подарунки.