День ЦЗ і КОТ у навчальному закладі

24 квіт. 2017
Знати, щоб передбачити. Передбачити, щоб діяти.

Згідно зі статтею 3 Конституції України життя та здоров'я людини, її безпека є найвищими соціальними цінностями, за забезпечення яких держава відповідає перед нею. У світі постійно виникають різного роду небезпеки, які пов’язані з природними катаклізмами, аваріями і катастрофами. Кінець ХХ століття та початок ХХІ принесли рекордну кількість небезпек природного, техногенного та соціально-політичного характеру. Виникнення небезпечних ситуацій, як правило, загрожує життю людей, завдає великих матеріальних збитків.

Щоб навчити дітей діяти зібрано та рішуче, не розгубитися у випадку виникнення надзвичайних ситуацій, 21 квітня 2017 року у Берестівському НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ» відбувся  День цивільного захисту та комплексне об'єктове тренування з теми «Пожежна безпека у навчальному закладі».

Програма Дня була цікавою й насиченою. Для учнів було проведено різнопланові заходи, зокрема, загальношкільна лінійка, де директором навчально-виховного комплексу Сергієм Тимофійовичем Климчуком були визначені основні завдання Дня ЦЗ, відкриті тематичні уроки і виховні години, вікторини, тренінги, виставка малюнків «Азбука безпеки», інформаційна поличка «Попереджений - озброєний», виставка буклетів «Щоб здоровими зростати, про небезпеки треба знати», виступ агітбригади «Промінчики сонця», гра «Рятівник», перегляд мультиплікаційних та відеофільмів, відпрацювання нормативів ЦЗ, практичні заняття з надання домедичної допомоги постраждалим, комбінована естафета, тренування по користуванню індивідуальними засобами захисту. Проте справжньою родзинкою Дня стали показові навчання 14-ї пожежно-рятувальної частини 6-го державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Рівненській області на чолі з начальником, майором служби цивільного захисту Олександром Михайловичем  Смолянцем. Спочатку за сигналом було проведено оповіщення учасників навчально-виховного процесу про надзвичайну ситуацію. Вихованці під керівництвом учителів організовано, згідно з планом евакуації, покинули приміщення та вийшли на подвір’я навчального закладу. Спостерігаючи за евакуацією, представники пожежно-рятувального загону зазначили, що її проведення було грамотним та чітко спланованим. Фахівці ДСНС нагадали порядок проведення евакуації у випадку надзвичайної події та наголосили, що уміння діяти в екстремальних ситуаціях, слухати команди дорослих та чітко їх виконувати – запорука безпеки. З неабияким зацікавленням усі присутні спостерігали за приборканням імітованої пожежі за допомогою вогнегасника та пожежної машини.

А ще в закладі відбулася неординарна подія – відкриття стрілецького тиру. Школа радо зустрічала гостей: голову Дубровицької районної державної адміністрації Миколу Михайловича Петрушка, голову Дубровицької районної ради Миколу Миколайовича Кухарця, начальника управління освіти, молоді та спорту Ніну Іванівну Стасюк, директора Дубровицького заводу будівельних матеріалів Миколу Адамовича Голяку, директора ДП «Дубровицький лісгосп» Віталія Анатолійовича Петренка, сільського голову Миколу Павловича Дашука, секретаря сільської ради Тамару Григорівну Калюх, ветерана педагогічної праці Володимира Костянтиновича Рикуна, голову батьківського комітету Тетяну Григорівну Пінчук. У своїх промовах вони зазначили, що військова підготовка молоді є актуальною в сучасних умовах, зважаючи на складне суспільно-політичне становище в державі та загрозу військової агресії на наші землі. Гостей приємно вразили показові виступи учнів 6-Б класу, вихованців військово-патріотичного гуртка «Січ» під керівництвом Анатолія Валентиновича Вабіщевича, вчителя Захисту Вітчизни, та 11 класу з художньо-музичною композицією «Героям слава!». На завершення заходу усі бажаючі могли повправлятися у стрільбі з пневматичної рушниці. Дирекція навчально-виховного комплексу висловлює щиру вдячність меценатам, депутатам сільської ради, працівникам закладу за можливість підростаючому поколінню стати справжніми захисниками України.

День ЦЗ і КОТ був проведений на достатньому організаційно-методичному рівні. Успіх його великою мірою залежав від завчасної підготовки, чіткого керівництва, підбору заходів та правильного визначення складу учасників. Педагоги обмінялися досвідом в організації навчальної роботи з питань безпеки життєдіяльності, а школярі отримали багато корисної інформації та закріпили її на практиці.

Бажаємо всім мирного неба та безпечних умов життя!