Навчально-польові збори

23 квіт. 2021
Навчально-польові збори для учнів 11 класу

Військово-патріотичне виховання в Україні виходить на якісно новий рівень. Із метою виконання навчальної програми з предмета «Захист України», підвищення рівня підготовки учнів-юнаків до служби в Збройних силах України, закріплення знань, умінь і практичних навиків, набутих учнями на заняттях з цього предмета, формування у молодого покоління патріотичної свідомості, готовності до виконання громадських і конституційних обов’язків у Берестівському ЗЗСО з 21 по 23 квітня 2021 року відбулися навчально-польові збори. Після урочистого відкриття зборів школярі приступили до здачі нормативів, занять зі стройової, тактичної, вогневої та медико-санітарної підготовок. Юнаки продемонстрували знання щодо характеристики загальновійськового бою, видів вогню і маневру, способів пересування на полі бою та інше. Під час занять із вогневої підготовки вивчалися правила безпеки поводження зі зброєю, призначення, бойові властивості і принцип роботи сучасної стрілецької зброї, ручних осколкових гранат. Учні мали змогу ознайомитися з тактичною підготовкою, веденням вогню зі стрілецької зброї (у положенні стоячи, лежачи, з коліна), а також метанням ручних гранат по умовному окопу противника.

На заняттях із медико-санітарної підготовки старшокласники здобули навички користування засобами загальновійськової аптечки та практикувалися у наданні долікарської допомоги.

На завершальному етапі хлопці в польових умовах прослухали курс із основ мінної підготовки, практично обладнали захисні позиції та відпрацювали дії взводу у наступі й обороні.

Навчально-польові збори – це своєрідний екзамен на вправність та мужність для одинадцятикласників, який вони з честю склали.