Несподівана математика

17 лист. 2020
З чого починаються великі відкриття? З подиву, з чогось цікавого, дивного і незрозумілого... А ще вони починаються з маленьких відкриттів, які діти роблять щодня.

Ось і учні 7 класу, на уроці математики, відкрили для себе "Загадкову стрічку Мьобіуса", та провели декілька експериментів: 1) про кількість поверхонь та країв стрічки; 2) розрізання стрічки по ширині на дві рівні частини; 3) розрізання стрічки, відступивши від краю на третину ширини; 4) розрізання стрічки на більше частин. І яке ж було їх здивування,що отримані результати відрізнялися від їх передбачувань.

А також дізналися, де застосовується стрічка Мьобіуса: смужка стрічкового конвеєра, у матричних принтерах, атракціони "Американські гірки", міст у Китаї, французький офіс "Гніздо ластівки" у Тайвані та інше.

Отож, математика - це не тільки числа, формули, рівняння, а й цікаві фокуси, експерименти та дослідження.