День цивільного захисту у ліцеї

26 квіт. 2024
Знати, щоб передбачити. Передбачити, щоб діяти.

В умовах воєнного стану особливо актуальними стали питання, що стосуються цивільного захисту. Сьогодні, 26 квітня 2024 року, в рамках Тижня безпеки життєдіяльності у Берестівському ліцеї було проведено День цивільного захисту та комплексне об’єктове тренування з теми «Пожежна безпека в освітньому закладі».
Програма Дня була цікавою й насиченою. Для учнів було проведено різнопланові заходи: інтерактивна дидактична гра «Вогонь – друг, вогонь - ворог», 1 клас; екскурсія у сільську амбулаторію «Профілактика інфекційних захворювань»,  2 клас; виготовлення лепбука «Дорожні знаки», 3 клас; вікторина «Багато знати – вміло діяти», 4-А клас; виставка постерів із порадами щодо безпеки в разі надзвичайних ситуацій, 4-Б клас; бесіда «Твій друг – безпечний рух», 5 клас; брейн-ринг «Це повинен знати кожний», 6-А клас; перегляд інформаційного відео «Важливе про сучасні вибухонебезпечні предмети та знахідки», 6-Б клас; відкритий урок «Принципи безпеки життєдіяльності», 7-Б клас; вікторина «Захисти себе сам», 8 клас; моделювання ситуацій «Допоможи собі і товаришеві», 9-Б клас; квест «Мінна безпека», 10 клас; тренінг «SOS: правила виклику рятувальних служб», 11 клас; практичне заняття «Перша допомога: вчись сам та навчи інших» для учнів 6 класів; медичний турнір для учнів 10 класу; тренінг «Зупинка критичної кровотечі» для учнів 11 класу. У шкільній бібліотеці діяла виставка літератури «Щоб здоровими зростати, про небезпеки треба знати» та тематична поличка «Безпека понад усе». До загальношкільних заходів була залучена також пожежна автоцистерна підрозділу 14 ДПРЧ 3 ДПРЗ.
Проте родзинкою Дня стало відкриття Класу безпеки в закладі. Розділити цю подію до ліцею завітали представники державної служби з надзвичайних ситуацій України в Рівненській області Дмитро Дем'янчук та Вадим Никонець, представник навчально-методичного центру безпеки життєдіяльності Володимир Денисюк, начальник відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Дубровицької міської ради Ніна Стасюк, староста Берестівського старостинського округу Микола Дашук, інженер відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Дубровицької міської ради Алла Лещук, директор Берестівського закладу дошкільної освіти «Дивосвіт» Клавдія Подолянко. З вітальним словом до усіх присутніх звернувся директор Сергій Климчук. Про виклики сьогодення розповіли учасники агітбригади, а практичний психолог закладу Надія Удодік провела заняття з елементами тренінгу «Ментальне здоров'я: як подбати про себе».
День ЦЗ і КОТ був проведений на достатньому організаційно-методичному рівні. Успіх його великою мірою залежав від завчасної підготовки, чіткого керівництва, підбору заходів та правильного визначення складу учасників. Педагоги та школярі отримали багато корисної інформації з питань безпеки життєдіяльності та закріпили її на практиці. Дякуємо всім, хто долучився до проведення цього життєво необхідного заходу, за допомогу і підтримку.
Бажаємо мирного неба та безпечних умов життя!