Берестівський ліцей – заклад маленьких перемог і великих надій

20 вер. 2023
Засідання команд психолго-педагогічного супроводу осіб з особливими освітніми потребами

Становлення та розвиток демократичного суспільства неможливі без дотримання основних прав людини, одним із яких є право на одержання освіти, незалежно від релігійної приналежності, фізичного розвитку та стану здоров’я. Як же забезпечити всім дітям рівні права й можливості отримати якісну освіту? Як здійснювати освітній процес так, щоб учні з особливими потребами мали можливість жити повноцінним шкільним життям?
     Саме такі питання підіймалися на вересневих засіданнях команд психолого-педагогічного супроводу дітей із особливими освітніми потребами у Берестівському ліцеї. Разом із Наталією Буткевич, фахівцем (консультантом) інклюзивно-ресурсного центру Дубровицької міської ради, куратором нашого закладу, обговорили особливості співпраці вчителя та асистента вчителя на уроці, оцінювання дітей з особливими освітніми потребами, визначили цілі навчання, отримали консультації щодо адаптації та модифікації навчальних програм.
До спільного обговорення долучилися і батьки, які висловили своє бачення впливу інклюзивного середовища на навчальну та виховну сфери діяльності учнів і відмітили значний прогрес у розвитку своїх дітей.
     Тільки взаємоузгоджена комплексна діяльність фахівців і батьків, спрямована на створення необхідних умов, що сприяють розвитку особистості дитини, засвоєнню нею знань, умінь і навичок, успішній адаптації, її самореалізації та інтеграції в соціум, стане запорукою успіху. Головне, як зауважили учасники зустрічі, – вірити в талант і сили кожного вихованця.