День цивільного захисту у Берестівському ліцеї

28 квіт. 2023
Щоб правильно діяти, необхідно багато знати, а щоб знати, треба навчатись.

Щоб правильно діяти, необхідно багато знати,

а щоб знати, треба навчатись.

Грецька мудрість

Вислів грецьких філософів є досить актуальним у наш час, особливо коли мова йде про дії, від яких залежить здоров’я та життя дітей. Зрозуміло, що зовсім уникнути небезпеки, на жаль, не можна, але зменшити негативні наслідки – у наших силах. І провідна роль у цій справі належить освітнім закладам, педагоги яких здатні грамотно, системно і цікаво підготувати та навчити молодь захистити себе в життєво небезпечних випадках. Кожен із нас має право на захист свого життя і здоров’я від наслідків аварій, катастроф, пожеж і будь-якого стихійного лиха. Гарантом цього права виступає держава, створивши систему цивільного захисту.

Сьогодні, 28 квітня 2023 року, у Берестівському ліцеї відбувся День цивільного захисту та комплексне об'єктове тренування з теми «Мінна безпека». Програма Дня була цікавою й насиченою. Для учнів було проведено різнопланові заходи, зокрема, загальношкільна лінійка, де директором ліцею Сергієм Климчуком були визначені основні завдання Дня ЦЗ, відкриті тематичні уроки і виховні години, усний журнал «Запобігання травматизму», моделювання ситуацій, відпрацювання рятівної поведінки у випадку надзвичайних ситуацій, вікторини, тренінги, виставка малюнків «Азбука безпеки», тематична поличка «Безпека понад усе», інформаційне повідомлення «Попереджений – озброєний», виступ агітбригади «Планета здоров’я», квест із юнаками 10-11 класів «Знати, щоб вижити», практичне заняття з дівчатами 10-11 класів «Домедична допомога при мінно-вибухових пораненнях», перегляд мультиплікаційних та відеофільмів. Проте справжньою родзинкою Дня стали показові навчання з мінної безпеки, які провели заступник начальника загону з оперативного реагування 5 ДПРЗ ГУ ДСНС України в Рівненській області, підполковник Олександр Смолянець; фахівець із реагування на надзвичайні ситуації 5 ДПРЗ ГУ ДСНС України в Рівненській області, старший лейтенант Михайло Тишковець; майстер виробничого навчання Сарненських територіальних курсів ЦЗ та БЖД Валентина Найденко. Фахівці ДСНС ознайомили учасників освітнього процесу із правилами поводження при виявленні підозрілих і вибухових пристроїв і наголосили, що уміння діяти в екстремальних ситуаціях, слухати команди дорослих та чітко їх виконувати – запорука безпеки. З неабияким зацікавленням усі присутні спостерігали за роботою спеціального оперативно-рятувального автомобіля.

День ЦЗ і КОТ був проведений на достатньому організаційно-методичному рівні. Педагоги обмінялися досвідом в організації навчальної роботи з питань безпеки життєдіяльності, а школярі отримали багато корисної інформації та закріпили її на практиці.

Бажаємо всім мирного неба та безпечних умов життя!