Берестівські джури на обласному етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура» («Сокіл»)

14 черв. 2021

З 08 по 12 червня вихованці гуртка «Школа джур» Берестівського ЗЗСО перебували на обласному етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура» («Сокіл»). Змагання відбувалися у лісовому масиві на базі Олександрійської мистецької школи-інтернат I-III ступенів та Рівненському військовому полігоні.

Мета гри – виховання юних патріотів України на засадах національної гідності, високої самосвідомості та активної громадянської позиції, здорового способу життя, духовно багатої та фізично розвиненої особистості. Вона заснована на традиціях козацького кола, вільного народного віче, і являє собою добровільне об'єднання дітей для виконання завдань гри у рій, сотню, курінь. З патріотичними гаслами – «В єдності – сила! В силі – перемога!» та бойовим настроєм школярі з 16 закладів  нашої області приїхали позмагатися в кращих козацько-українських традиціях. Адже патріотична гра «Сокіл» («Джура») – це не просто розвага, це постійна спільна робота учнів, педагогів, батьків, представників органів місцевого самоврядування та громадських організацій. На урочистому відкритті привітали юних патріотів  перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін, начальник управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації Петро Коржевський, ректор РОІППО Алла Черній та побажали міцного козацького духу, здоров'я, віри у нездоланність.

Ці п’ять днів і ночей дівчата та юнаки жили у наметовому містечку.  У напруженій командній боротьбі наш рій «Поліська Січ» та їхні виховники Твердун С.М. і Вабіщевич А.В. демонстрували свої знання, вміння, практичні навики у конкурсах: «Впоряд», «Перетягування линви», «Смуга перешкод», «Стрільба», «Рятівник», «Пластун», «Відун», «Таборування», «Саперна підготовка», «Тактична підготовка».  У конкурсі «Рятівник» наші джурівці вибороли почесне І місце, конкурс «Впоряд» рою приніс ІІ місце, два ІІІ місця здобули у конкурсах «Інтелектуальна гра-вікторина «Відун» та «Саперна підготовка».

Ще надовго запам'ятаються вечори, де на вогнищі готували українські страви та співали козацьких пісень. Діти отримали масу позитивних емоцій, завели нових друзів, перевірили себе на міцність і витривалість. З приємними враженнями повернулися додому…

Висловлюємо щирі слова вдячності за підтримку і сприяння участі юних вихованців Берестівського ЗЗСО у грі «Джура» відділу освіти, туризму, молоді та спорту Дубровицької міської ради в особі начальника Ніні Стасюк, депутату Рівненської обласної ради Віталію Суховичу, представнику ТОВ «Атомсервіс» Геннадію Конончуку, приватним підприємцям с. Берестя Івану Колотуші та  Сергію Білотілу.