Психолого-педагогічний консиліум

22 груд. 2020
Творення людини — це найвища напруга всіх духовних сил: це і життєва мудрість, і майстерність, і мистецтво». В. Сухомлинський

21 грудня 2020 року у Берестівському ЗЗСО відбувся психолого-педагогічний консиліум з питань адаптації учнів 1-х та 5-х класів. Учасниками консиліуму стали дирекція закладу, директор Берестівського закладу дошкільної освіти «Дивосвіт», класні керівники 1-х та 5-х класів, педагоги, які викладають у 5-х класах, практичний психолог, соціальний педагог, логопед, асистент учителя, медична сестра.

Метою зустрічі педагогів було об`єднання зусиль усіх суб`єктів освітнього процесу щодо успішного навчання та адаптації учнів 1-х та 5-х класів.

Відкрив консиліум директор закладу Климчук С.Т. Він ознайомив учасників з основними питаннями та завданнями психолого-педагогічного консиліуму по адаптації учнів 1 класу до навчання в початковій школі та переходу учнів 5 класу до основної школи.

Подолянко К.І., директор Берестівського закладу дошкільної освіти «Дивосвіт», наголосила на забезпеченні наступності дошкільної та початкової освіти, доцільності використання учителями під час першого (адаптаційно-ігрового) циклу початкової освіти досвіду роботи педагогів закладів дошкільної освіти зі старшими дошкільниками.

Під час консиліуму було узагальнено спостереження соціального педагога Деркач Л.В. по вивченню емоційного сприйняття п’ятикласниками процесу навчання та їх ставлення до школи.

Про аспекти психологічних особливостей першого року навчання у школі та переходу дітей із початкової ланки в середню доповідала практичний психолог закладу Удодік Н.В. Вона довела до відома учасників результати оцінки адаптації першокласників і психодіагностичних досліджень учнів 5 класу та надала рекомендації усім педагогам, які працюють з учнями 1-их та 5-тих класів, щодо методів поліпшення психологічного комфорту учнів.

Класні керівники 1-х та 5-х класів докладно ознайомили присутніх зі своїми вихованцями. Зокрема, інформували про віковий склад учнівського колективу, соціальний склад сімей класу, дані про відвідування позашкільних закладів, фізичне та психологічне здоров’я учнів та результати адаптаційного періоду. Учителі закладу зацікавлені у створенні комфортних умов для адаптації учнів.

Робота педагогів проходила в атмосфері співпраці, дружнього колегіального спілкування.