Методичні гостини

24 січ. 2020
Засідання методичного об'єднання вчителів початкових класів

Будь-яке навчання  людини – це не що інше,

як мистецтво сприяти прагненню природи до свого розвитку

І.Г. Песталоцці

Для того, щоб розвинути в здобувачів освіти дух допитливості, розпалити іскорку пізнання та бажання вчитися, налагодити механізм тісної співпраці, сучасний учитель мусить постійно оновлювати свої знання й уміння, вдосконалювати та підвищувати свою професійну компетентність, мусить увесь час крокувати в ногу з часом.

Із метою розвитку творчої ініціативи та удосконалення педагогічної майстерності вчителя 24 січня 2020 року відбулося чергове засідання методичного об’єднання вчителів початкових класів з теми «Технологія розвитку критичного мислення в освітньому процесі Нової української школи» у форматі методичних гостин.

Першою в гості запросила Рикун О.М., учитель 3-Б класу, яка провела урок української мови та розповіла про використання технології розвитку критичного мислення в освітньому процесі Нової української школи. Деркач Л.Д., учитель 3-А класу,  ознайомила зі структурою уроків критичного мислення та продемонструвала виховний захід «Мовні перлинки для кожної дитинки». Воловень І.М. запропонувала переглянути актуальні відеоматеріали  «Стратегії критичного мислення», а Новак Л.Г. «почастувала» черговою порцією цікавих завдань із цеглинками LEGO як інструментом розвитку критичного мислення у молодших школярів. Ткачук Н.В. та Оленіч Т.М., учителі інформатики, допомогли педагогам опанувати вміння використовувати QR-коди у навчанні.

Крім того,  було висвітлено важливе  питання про інклюзивне навчання як рівний доступ до якісної освіти всім дітям. Асистенти вчителів Гурик Н.М., Дем'янець І.І., Різанович В.С., Фурсович Б.П., Тимошок І.О., вчитель-логопед Кузьмич Н.А., учителі інклюзивних класів Новак Л.Г., Твердун Г.М, Деркач Л.Д.  та практичний психолог Удодік Н.В. поділилися досвідом роботи з учнями з особливими освітніми потребами, представили виставку творчих робіт своїх підопічних.

Для підбиття підсумків засідання  керівник методичного об’єднання Воловень І.М. провела вправу «Плюс-мінус-цікаво», за допомогою якої вдалося проаналізувати ефективність проведених заходів, актуальність та необхідність порушеної проблеми.