Усиновлення - це любов назавжди

28 вер. 2018
Так не має бути на світі, щоб були втрачені діти

Учні нашого закладу долучилися до Всеукраїнської акції-флешмобу «Усиновлення- це любов назавжди» спрямованому на привернення уваги до маленьких українців різного віку, які виховуються в інтернатних закладах і очікують на усиновлення.

Щороку 30 вересня Україна відзначає День усиновлення.  Усиновлення, встановлення опіки, піклування, створення прийомної сім’ї чи дитячого будинку сімейного типу – це акти великої соціальної ваги, прояв гуманізму, реалізація природної потреби материнства і батьківства та водночас захист від самотності, як дорослих так і дітей.

«Головне завдання дорослих -  захистити права кожної дитини, а особливо дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,  повернути їм  віру в добро і справедливість, а найголовніше – батьківську любов. Держава підтримує тих, хто прийняв рішення та ступив на шлях усиновлення та створення для дітей родин, у яких  зігріватимуться дитячі серця.   День усиновлення відзначають разом з великим християнським святом Віри, Надії, Любові і їх матері Софії.

В Україні 71 тисяча дітей мають статус сиріт. За 10 років знайшли сім’ю більше 9 тисяч дітей.

На обліку з усиновлення на території нашої держави перебуває 5489 дітей. Зокрема потребують влаштування в сім’ї 70 дітей з Рівненської області, в тому числі 2 дітей з Дубровицького району. За інформацією служби у справах дітей Дубровицької районної державної адміністрації щорічно в районі стають сиротами близько 15 дітей. На сьогодні:

- на обліку служби перебуває 80 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

-громадянами району усиновлено 21 дитину-сироту;

- 60 дітей, які з різних причин втратили батьків, проживають в сім’ях опікунів;

-У Дубровицькому районі створено 2 прийомні сім’ї, у яких виховується 6 дітей з числа сиріт. Всього в Рівненській області створено 30 дитячих будинків сімейного типу та 56 прийомних сімей, в яких виховується 300 дітей-сиріт в тому числі 12 дітей з Дубровицького району. Загалом в Україні 14 тисяч дітей виховується у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях.

Усиновлення дітей є пріоритетною формою влаштування сиріт. Якщо 10 років тому громадяни України усиновляли лише по одній дитині, то на сьогодні в службі у справах дітей на обліку перебуває 3 сім’ї, які  усиновили одразу по 2-3 дитини з нашого району.

Для дитини-сироти найбільше щастя мати родину. Тож нехай кожна домівка повниться дитячим сміхом.