Сторінка фізінструктора

Фізінструктор інформує

Рухова активність дітей дошкільного віку є природною біологічною потребою, ступінь задоволення якої багато в чому визначає подальший структурний і функціональний розвиток дитячого організму.

Важливим засобом забезпечення рухової активності дітей в дошкільному закладі є заняття з фізичної культури та ранкова гімнастика.

Інструктор з фізичного виховання нашого закладу працює над проблемою: “ Фізичний розвиток дошкільнят, популяризація занять спортом та пропаганда здорового способу життя ”.

Завдання, які виконуються на заняттях з фізичної виховання:

·навчально-тренувальні та сюжетні;

·тематичні;

·фізкультурно-пізнавальні;

·ігрові;

·оздоровчі.

Так як провідним видом діяльності дітей дошкільного віку є гра, та заняття з фізичного виховання в нашому садочку проводяться з використанням рухливих ігор, на заняттях використовується спортивний інвентар (м'ячі, обручі, дуги, палиці, прапорці, скакалки та ін.) та спортивне обладнання (колода, спортивна драбини ...).

На заняттях діти виконують:

- загально-розвивальні вправи (біг, стрибки...) з поступовим збільшенням навантаження;

- вправи корегуючого спрямування (для профілактики порушення постави та плоскостопості);

- вправи для формування певних фізичних якостей та навиків, для впливу на різні м'язові групи з поступовим розподілом навантажень;

- рухливі ігри.

В теплу пору року заняття з фізкультури проводяться на свіжому повітрі — на спортивному майданчику, а в холодну пору року — в спортивному залі.

Велике значення має рухова активність в ранковий час. Для її забезпечення в нашому садочку щоденно проводиться ранкова гімнастика. За допомогою загально-розвиваючих вправ дітки активізуються та налаштовуються на подальшу роботу. Дуже важливо, щоб виконання вправ ранкової гімнастики увійшло в звичку, тому ми радимо батькам, на власному прикладі, показувати дітям необхідність її виконання.

Поради батькам:

·Щоденно виконуйте разом з дитиною ранкову гімнастику, виходьте на прогулянки;

·Разом з дитиною здійснюйте пішохідні прогулянки та туристичні походи;

·Залучайте дитину до виконання основних рухів — ходьба, біг, стрибки, вправи з м'ячем, лазіння, повзання...

·Грайте з дитиною в рухливі та спортивні ігри;

·Беріть участь разом з дитиною у проведенні спортивних свят, розваг, що організовуються дошкільним закладом;

·Катайтеся разом з дитиною на велосипеді, роликах, грайте у бадмінтон, теніс, футбол, стрибайте на скакалці.

Рух - це  природна потреба дитини, форма існування.

Використання здоров’язберігаючих технологій в організації освітньо-виховного процесу в ДНЗ за програмою “Впевнений старт”:

• недопускання статичності при проведенні занять;
• ранкова гімнастика;
• фізкультхвилинки, фізкультпаузи в ході проведення занять;
• заняття з фізичного розвитку за розпорядком;
• гурткова робота;
• забезпечення умов для самостійної рухової активності на протязі перебування дитини в ДНЗ;
• впровадження інноваційних технологій;
• корекція постави та плоскостопості;
• ритмічна гімнастика;
• дихальна гімнастика;
• масаж;
• ароматерапія;
• релаксація;
• музикотерапія;
• сміхотерапія;
• пальчикова гімнастика;
• кольротерапія;
• фізкультурні свята;
• фізкультурні розваги;
• корекційно-відновлювальна робота;
• консультаційна індивідуальна робота з батьками;
• психологічний супровід роботи з фізичного виховання;
• інформаційний матеріал для батьків у приймальних кімнатах;
• рухливі ігри, загартувальні процедури;
• виховання потреби в здоровому способі життя;
• проведення осінніх і весняних турнірів;
• гендерна ідентифікація та диференціація;
• створення безпечних умов для фізичного розвитку;
• виховання у дітей свідомого сприйняття правил безпечної поведінки;
• медико-педагогічний контроль;
• оформлення розвивального середовища в групах, спортивній залі, на подвір’ї;
• сезонні забавлянки.

Ранкова гімнастика:

Заняття з фітболу:

Степ-аеробіка

Розвага " Ми веселі козачата"

Фізкультурна розвага до Тижня Безпеки

Точковий масаж