«Адаптація учнів 5 класу до нових умов навчання».

16 груд. 2019
16 грудня 2019 р у Берестівському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ» відбувся психолого-педагогічний консиліум учителів-предметників «Адаптація учнів 5 класу до нових умов навчання».

16 грудня 2019 р у Берестівському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ» відбувся психолого-педагогічний консиліум  учителів-предметників «Адаптація учнів 5 класу до нових умов навчання».

Метою консиліуму було об’єднання зусиль усіх учасників освітнього процесу, зацікавлених в успішному навчанні й повноцінному розвитку п’ятикласників, координація спільних дій щодо успішного навчання, повноцінного розвитку учнів та подолання їх дезадаптації.
          Директор С.Т.Климчук зазначив: «Наше завдання - розібратися в тому, що відбувається зараз з нашими дітьми, що їх хвилює і турбує, з якими проблемами вони стикаються, і визначити, яку реальну допомогу ми можемо надати дітям».
           Під час зустрічі педагоги мали можливість обговорити найважливіші питання адаптації учнів до навчального середовища.
На підставі моніторингових досліджень, підсумків спостережень за пізнавальною активністю учнів та вивчення їх індивідуальних особливостей психологом було проаналізовано рівень шкільної тривожності дітей, наявні форми агресії учнів, вивчено міжособистісні та міжгрупові відносини у класних колективах. Вчителям було надано загальні рекомендації психолога, щодо взаємодії з класними колективами та індивідуальні рекомендації щодо співпраці з окремими учнями.
           Усі класні керівники 5-х класів проаналізували стан успішності своїх учнів, розповіли про особливості в роботі з класними колективами. Жодна дитина не залишилася поза увагою педагогів.
           До участі в консиліумі були залучені вчителі-предметники, які викладають у паралелі  5-их класів та вчителі початкових класів, що випустили своїх учнів з початкової школи. Вироблені спільні рекомендації, які дозволять п`ятикласникам пройти процес адаптації, пов`язаний з новими умовами праці, вимогами вчителів, навчальним навантаженням.
            Відгуки вчителів, які працюють з даною категорією дітей, дозволяють стверджувати, що 5-ті класи – це сформовані колективи зі своїми традиціями і особливостями. Учні володіють необхідною сумою знань, умінь і навичок для успішної адаптації в середній ланці школи. Більшість з них працездатні, активні на уроках та емоційно чуйні.
           Директор підсумував всі виступи та зазначив, що успішній адаптації учнів 5-х класів до навчання в основній школі сприятиме цілеспрямована координація дій учителів, їхній професіоналізм і досвідченість.