18 жовтня – день боротьби з торгівлею людьми

18 жовт. 2019
Торгівля людьми є глобальним злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, що грубо порушує права людини.

18 жовтня – день, який оголошений Європейським днем боротьби з торгівлею людьми, був започаткований 18 жовтня 2007 року. Такий день необхідний для консолідації діяльності та підвищення рівня обізнаності з найдавнішим негативним феноменом - торгівлею людьми, особливо жінками і дітьми. Небайдужість громадськості до цього явища і візуалізація проблеми на глобальному рівні - запорука успішної боротьби з цією проблемою.   Факт його відзначення є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми, а також необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідуванні злочинців, надання допомоги постраждалим, ведення превентивної роботи.

Торгівля  людьми є глобальним злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, що грубо порушує права людини. Ця діяльність є найшвидше зростаючою кримінальною діяльністю у світі.

Торгівля людьми – це злочин, жертвами якого можуть стати чоловіки, жінки і діти, як з метою примусової праці, так і сексуальної експлуатації. Нині у світі понад 21 мільйон людей є жертвами примусової праці. Чоловіки, жінки і діти потрапляють до рук торговців людьми, як у власних країнах, так і за кордоном. При цьому страждають усі країни – і країна походження, транзиту, і країна призначення.

З метою  підвищення обізнаності здобувачів освіти щодо способів уникнення потрапляння в ситуацію торгівлі людьми  та з нагоди відзначення Європейського дня боротьби з торгівлею людьми у Берестівському НВК проведені відповідні заходи.

В 7-их класах проведений відеолекторій  «Як  не потрапити у рабство». У фойє закладу охочі могли ознайомитися, з детальнішою інформацією щодо теми «торгівялі людьми». У бібліотеці школи була оформлена книжкова виставка щодо попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми "Життя – найцінніший скарб". На другому уроці  по шкільному радіо пролунала інформаційна хвилинка.

Пам’ятайте: стати жертвою торгівлі людьми може кожен, незалежно від статі, віку, рівня освіти чи  кваліфікації! Людина - не товар! Цінність людського життя - не предмет торгівлі!