Знову гордо звучить про рій козацький "Поліська Січ"!

20 трав. 2019
17-19 травня на Рокитнівщині відбулися регіональний і районний етапи Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Джура" ("Сокіл") та "Джура-прикордонник"

У козацькому гурті зібратися раді

І жити готові по честі, по правді,

Любити народ свій, його захищати

І землю свою на весь світ прославляти!

Дитячо-юнацька військово-патріотична гра "Джура" ("Сокіл") проводиться з метою виховання громадян-патріотів, захисників державної незалежності та територіальної цілісності України як високоморальних особистостей, які плекають українські традиції, духовні цінності, володіють відповідними знаннями, вміннями та навичками, здатні реалізувати свій потенціал в умовах сучасного суспільства. Для дітей та молоді, що проживають у прикордоннних районах, на Рівнещині вже другий рік поспіль проводиться гра "Джура-прикордонник".

Несприятливі погодні умови, що склалися у переддень змагань, не завадили справжнім джурам  п'ятнадцяти роїв із Рокитнівського, Дубровицького та Зарічненського районів прибути на гру.  Цьогоріч учасників вітала Рокитнівщина. На подвір'ї Рокитнівської РДА відбулося урочисте відкриття гри "Джура" ("Сокіл") та "Джура-прикордонник", а також проходження роїв урочистим ходом з виконанням маршової пісні. Для подальших конкурсів учасники переїхали до місця таборування поблизу села Осницьк.

Упродовж трьох днів джури демонстрували свої вміння та навики у різноманітних конкурсах: "Впоряд", "Фізична підготовка", "Ватра", "Відун", стрільба, розбирання та збирання АК-74, "Кашовари", смуга перешкод, "Рятівник", "Пластун", "Метання гранати", "Саперна підготовка". Ввечері у коло приємного спілкування із дзінкими українськими піснями  та козацькими танцями всіх учасників гри об'єднав фольклорно-хореографічний колектив "Калина".

Рій "Поліська Січ" Берестівського НВК показав хорошу підготовку та досягнув високих результатів упродовж змагань. Наш рій представляли учні 8-10 класів: Бовгиря Тарас, Новак Богдан, Буткевич Святослав, Пінчук Галина, Калюх Ярослав, Буткевич Іван, Мисько Дмитро, Костюк Андрій, Фурсович Юлія, Шанько Юлія (керівник рою  Твердун С.М., виховник рою Вабіщевич А.В., помічники виховника Верес А.С., Люлька О.В., Тимошок І.О.). Берестівські джури вибороли І загальнокомандне місце у конкурсі "Ватра", І загальнокомандне місце у конкурсі "Фізична підготовка", ІІ загальнокомандне місце у конкурсі "Впоряд", ІІІ загальнокомандне місце у конкурсі "Стрільба з пневматичної гвинтівки"" у регіональному етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Джура" ("Сокіл") та "Джура-прикордоннник". В особистих заліках нагороджено грамотою за І місце у конкурсі "Фізична підготовка" Бовгирю Тараса, за  два ІІ місця у конкурсі "Фізична підготовка" Новака Богдана, за ІІІ місце у конкурсі "Фізична підготовка" Костюка Андрія. У регіональному етапі гри "Джура" ("Сокіл") та "Джура-прикордонник" рій "Поліська Січ" здобув ІІ загальнокомандне місце серед п'ятнадцяти роїв.

У районному етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Джура" ("Сокіл") та "Джура-прикордонник" серед роїв закладів освіти Дубровицького району рій "Поліська Січ" Берестівського НВК зайняв І загальнокомандне місце. Дипломами Дубровицької районної організації "Товариство сприяння обороні України" нагороджено рій "Поліська Січ" за І загальнокомандне місце у змаганнях зі стрільби з пневматичної гвинтівки. В особистих заліках зі стрільби з пневматичної гвинтівки виборов ІІ місце в номінації "Найвлучніший стрілець" серед хлопчиків Новак Богдан, ІІІ місце - Буткевич Святослав, серед дівчат ІІІ місце здобула Фурсович Юлія.

Дякуємо за підтримку та сприяння участі дітей у грі "Джура" ("Сокіл"), "Джура-прикордонник" сільському голові села Берестя Дашуку М.П., підприємцям села, управлінню освіти, молоді та спорту Дубровицької РДА та депутату Рівненської обласної ради Лобчуку М.М..              Добре діло - найкращий дар один одному!