Школа, у якій усім комфортно

29 груд. 2018
Засідання педагогічної ради

Педагогічна рада. Ці слова нерідко викликають уявлення про щось заформалізоване, непотрібне, де заслуховуються стереотипні, нудні доповіді про успішність і дисципліну, проголошуються результати і недоліки. Ми ж спробували зробити педраду органом, що об'єднує педагогічних працівників загальною турботою про сьогоднішній і завтрашній день закладу, спонукає до пошуку, творчості, творить у колективі атмосферу довіри, взаєморозуміння та поваги.

Отож, 29 грудня 2018 року відбулося чергове засідання педагогічної ради, яке пройшло в піднесеній передноворічній атмосфері. Питання, що розглядалися, були актуальними:

-         адаптація учнів 5-го класу до навчання у середній ланці;

-         стан навчання та виховання, з`ясування навчальних досягнень учнів із зарубіжної літератури та інформатики;

-         стан роботи з профілактики правопорушень та інших негативних проявів в учнівському колективі.

Проте чи не найбільший інтерес викликало питання «100 днів Нової української школи: від теорії до практики». Вчителі 1-х класів Інна Михайлівна Воловень та Ганна Миколаївна Твердун підготували цікаві комп’ютерні презентації, у яких поділилися зі своїми здобутками, окреслили проблеми, що виникли у ході роботи. Головне, як зазначили вчителі-початківці,  – це успішний і якісний старт Нової української школи. І щоб навчання також стало успішним, учні мають перебувати в новому освітньому середовищі, навчатися за новими підручниками  по-новому підготовленими вчителями. З цією метою було обладнано навчальні кабінети 1-х класів необхідними меблями, комп’ютерною технікою; оформлено відповідні осередки; отримано комплекти дидактичних матеріалів,  розвивальних ігор і конструкторів.

Ось і минули перші 100 днів нового, цікавого, безсумнівно, важкого, напруженого шкільного життя наших любих першокласників. Вони з радістю спілкуються, отримують нові знання, вчаться співпрацювати в команді, активно обговорюють питання у спільному колі, групах, парах, конструюють з LEGO та іншими матеріалами, творять спільні колажі, лепбуки, навчаються у формі гри, а знання і вміння застосовують на практиці. У цікавій формі проходять ранкові зустрічі, які розвивають соціальні навички, вміння вислуховувати інших і не боятися висловити свою думку. Позаду незабутні екскурсії в бібліотеку, шкільний музей, стежинами рідного краю. Попереду – ще більше нових відкриттів.

Реалізуючи концепцію освіти, як процес розвитку творчої особистості, педагогічний колектив постійно веде пошук нових педагогічних технологій, що сприяють формуванню середовища, яке розвиває, навчає та виховує.

У Берестівському НВК понад 300 учнів і 50 учителів. Але тут, окрім рутинних процесів, примудряються робити навчальні дні цікавішими, а вчительську роботу – приємнішою.