"Джура" ("Сокіл") - "Джура-прикордонник"

7 трав. 2018
Душу - Богові, життя - Україні, честь - собі

«Джура-Прикордонник» - військово-патріотична гра, заснована відділом Національно-патріотичного виховання Міністерства молоді та спорту спільно з Міністерством освіти і Державною прикордонною службою, для дітей і молоді з прикордонних районів України. Гра створена на основі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») з додатковими компетенціями, корисними при охороні державного кордону України. На Рівненщині гра «Джура-прикордонник» проводиться вперше.

Під гучну музику козацького маршу 3 травня на подвір'ї нашого навчального закладу вишикувалося близько 150 учасників дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура» («Сокіл») – «Джура-прикордонник» - представників військово-патріотичних гуртків, клубів та організацій Дубровицького, Зарічненського і Рокитнівського районів та ОТГ. Отаман гри доповідає організаторам та суддям про готовність учасників, урочисто вноситься прапор гри «Джура». Ось так розпочалося свято…

Підтримати юних патріотів прийшли почесні гості: Ляхович Микола Петрович – керівник відділу Національно-патріотичного виховання Міністерства молоді та спорту України, Петрушко Микола Михайлович – голова Дубровицької РДА, Задорожний Олександр Григорович – заступник голови Дубровицької районної ради, Таргонський Григорій Миколайович – начальник управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації, Сидорук Святослав Миколайович - завідувач відділу загальної середньої та дошкільної освіти управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації, Слободзян Оксана Семенівна - помічник-консультант народного депутата Верховної Ради України В. Яніцького, Стасюк Ніна Іванівна – начальник управління освіти, молоді та спорту Дубровицької РДА, Мельник Павло Володимирович - начальник відділу освіти Зарічненської РДА, представники оперативного командування «Захід», відділу прикордонної служби «Дубровиця», Дубровицького районного військового комісаріату, Товариства сприяння оборони України   «Дубровицька автошкола», голови Берестівської та Соломіївської сільських рад, учасники АТО села Берестя, представники засобів масової інформації.

Затамувавши подих, присутні спостерігали, як юні джури крокували із ройовою піснею. Під час конкурсу «Ватра» (представлення роїв) учасники продемонстрували свою оригінальність, патріотичну спрямованість, артистичність у дусі козацьких традицій. Конкурс звітів «Добре діло» був спрямований на відповідність ідейному принципу лицарства «Служити Богові, Батьківщині, ближнім». А в перерві між конкурсами присутні змогли поласувати козацьким кулешиком. Увечері таборування продовжилося в урочищі «Кураські гори», де пройшла зустріч з учасником УПА Бокунцем С.С. та відбулося покладання квітів до могили воїнів УПА.

Упродовж наступних двох днів джури змагалися за першість у різних видах змагань: «Відун», перетягуванні линви, стрільбі та розбиранні і збиранні АК-74, «Конкурсі кашоварів», «Рятівник», конкурсі «Соціальна реклама», грі на місцевості «Козацькими стежками».

Рій нашого навчального закладу «Поліська Січ» здобув 10 призових місць у різновидах змагань. Юні берестівські джури вибороли почесне І місце у районному етапі та І місце у міжрайонному етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура» («Сокіл») – «Джура-прикордонник». Сподіваємось, що фортуна й надалі буде прихильною до нас і наша «Поліська Січ» покаже хороші результати на обласному етапі гри.

Такий захід є невід'ємною частиною військово-патріотичного та морально-етичного виховання учнівської молоді, важливим засобом формування патріотичної свідомості, прогресивною формою учнівського самоврядування. Тож виховуймо справжніх патріотів!

В єдності – сила! В силі – перемога!