День пам’яті та примирення

5 трав. 2017
День пам’яті та примирення

Встеляйте квітами дороги, -

Вже проліски цвітуть, ромай.

В день незабутній Перемоги

Ми квіти кидаєм під ноги

Бійцям, що мир несли в наш край.

Щороку в травневі дні ми відзначаємо День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1939-1945 років, не щезне з пам’яті людської, не піде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу - його битва, його перемога над фашистами.

У навчальному закладі пройшов ряд заходів до 72 річниці:

1) Виставка літератури у бібліотеці "Українська Друга світова" (Твердун Н.М.)

2) Персональна виставка технічної творчості "Військові танки" у бібліотеці (Красько Анатолій, учень 7 класу)

3) Акція "Пам’ятаємо, славимо, вшановуємо" (Мельник Л.П.)

Ветеранам ІІ світової війни було надано допомогу у вигляді продуктових наборів від Лясковця Олексія Володимировича.

4) Перегляд документального фільму "Між Гітлером та Сталіним. Україна в другій світовій війні" для учнів 10 класу (Твердун Н.М.)

5) Перегляд художнього фільму "Сталінград" для учнів 11 класу (Пінчук І.Г.)

6) Презентація "Книга пам’яті села Берестя" для учнів 5 класу (Салівонова Т.М.)

Велика Перемога держави складається з маленьких перемог окремих людей. На жаль, жодного учасника бойових дій у Бересті вже не залишилося. Та залишилися рідні люди героїв, які бережуть пам'ять про ті страшні події, про те, що не можливо забути.

Щороку, 9 травня, дістає із схованки бойові нагороди свого батька Красько Марія Кузьмівна. Сьогодні ці нагороди вона принесла до школи, щоб показати їх дітям. Вчитель історії, Салівонова Т.М.,  розповіла учням про бойовий шлях Краська Кузьми Денисовича.

Із захопленням, особливо першокласники, торкалися діти нагород. Кожну перекладали у своїх дитячих долоньках,  ніби перевіряючи на вагу. Їх цінність не можливо виміряти, бо це ціна нашої Перемоги.

Дякуємо вам, ветерани, дякуємо рідним і близьким за збережену пам'ять.

7) Екскурс у минуле "В’язні фашистських таборів" для у 8Б класу (Боковець А.О.)

8) Мітинг-реквієм "Ваш світлий погляд незабутній" (Красько Т.К., учні 6А класу)